Czy cele i marzenia są dla wytrwałych?

Oczywiście, że tak! Czy spotkałeś kogoś, komu udało się wejść na Mount Everest, przebiec ultramaraton w górach przez przypadek i bez przygotowania? Czy spotkałeś kogoś, komu udało się stworzyć harmonijny i udany związek bez najmniejszego wysiłku? Nie, ponieważ takie osiągnięcia w życiu są zarezerwowane dla wytrwałych, a nie dla niezdecydowanych, którzy nie umieją ani zadecydować, ani wdrożyć w życie planu.

Jeśli czujesz, że coś jest nie tak w Twoim związku, ukochana osoba oddala się albo gorzej, doszło już do zerwania podejmij walkę i staw czoło wyzwaniu. Bez działań, przemyślanych i zaplanowanych nie ma efektów, jak we wszystkim w życiu. Przede wszystkim musisz zidentyfikować i nazwać po imieniu przyczyny Waszego rozstania. I nie możesz całej winy zwalić na drugą stronę, a siebie wybielić, bo to nie będzie prawda. Prawda zazwyczaj leży gdzieś pośrodku. 

Ale jak to zrobić?

Porównaj samego siebie – jaki byłeś kiedy ona Cię poznała? A jaki byłeś kiedy zerwała z Tobą? Już to powinno dać Ci tyle do myślenia, że zaczniesz zauważać różnicę u samego siebie. A to z kolei pomoże Ci ustalić prawdziwe przyczyny Waszego rozstania. Mogą być bardzo różne i nie zawsze musi być to zdrada czy jej zazdrość o byłą dziewczynę czy kolegów. Ona może mieć Ciebie dość, bo nie poznaje już w Tobie tego człowieka, w którym się zakochała i który wywoływał w niej dreszcz emocji. 

Przede wszystkim uspokój swoje własne emocje. Jeśli reagujesz szybciej niż myślisz tym bardziej trzeba Ci dystansu. Z tak zwanego  „uczuciowca” musisz stać się „myślicielem” i zacząć logicznie myśleć, aby podejmować racjonalne działania. Wyłączyć gwałtowne i chaotyczne reakcje i wdrożyć przemyślane działania. Podejmowane pod wpływem chwili, impulsywne kroki tylko pogorszą i tak już zaognioną relację między Wami. 

Jaki masz wybór?

Tak naprawdę sprowadza się on do trzech opcji. Pierwsza to narzekać. Możesz wylewać żale zwłaszcza w towarzystwie Twoich kumpli, ale nic Ci to nie da. Druga opcja – to działania na własną rękę. Często podejmowane metodą prób i błędów, nieskuteczne i nieprzemyślane. Ale nie musisz przecież popełniać cały czas tych samych błędów, które tylko oddalają Cię od celu. Możesz poradzić się mnie, a ja pomogę Ci nie tylko wybrnąć z sytuacji, ale przede wszystkim odzyskać ukochaną osobę. Jestem po to, aby Ci pomóc zidentyfikować i wyeliminować błędy, abyś więcej ich nie popełniał. Jeśli weźmiesz się w garść, popracujesz nad sobą, wówczas z moją pomocą nie tylko odzyskasz ukochaną, ale też naprawisz i zmienisz relację na lepszą. A wówczas będziesz mógł osiągnąć swoje cele i marzenia nie tylko o  budowie dobrego i harmonijnego związku. 

MIŁOSZ BARSZCZAK

Pomogę Ci budować lepsze relacje.