CZY WARTO ODZYSKAĆ UTRACONĄ MIŁOŚĆ

Czy warto odzyskać utraconą miłość?

 

Czy warto wrócić do siebie po zerwaniu? Z perspektywy porzuconej osoby odpowiedź będzie z pewnością pozytywna, ale co w przypadku tej, która zerwała relację? Odpowiedzi nie są proste i zawsze zależą od wielu czynników. Zdarza się niekiedy, że uczucie wygasa i partnerzy po prostu się rozstają. Zdarza się również tak, że tylko jedna ze stron nie jest już zainteresowana kontynuacją znajomości i chce odejść. Nie ma sensu zmuszać nikogo do pozostawania w związku, którego nie chce, ale sytuacje są różne, tak jak różni są ludzie.

 

Czasem jednak zdarza się, że to właśnie ta strona, która zainicjowała rozstanie chce mimo wszystko wrócić i naprawić relację. Czy warto walczyć i zabiegać o drugą osobę? Tylko ten, kto był naprawdę zakochany może odpowiedzieć. Nie ma na to pytanie jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi. Warto jednak zastanowić się w jaki sposób spróbować odzyskać miłość partnerki lub partnera, tak aby druga strona również tego naprawdę chciała.

 

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, w jakiej się znajdujecie. Miłości nie można odzyskać instynktownymi i lekkomyślnymi posunięciami, które wywołują narastającą niechęć i zniecierpliwienie drugiej strony. Działania podejmowane po omacku, jak na przykład natarczywe przepraszanie czy proszenie o wybaczenie z bukietem kwiatów w ręku to największy błąd, jaki można popełnić. Gorsze może być tylko godzenie się w łóżku.

 

Liczy się konsekwencja, spokój i opanowanie. Niekiedy cały proces odzyskania drugiej osoby i może trwać kilka miesięcy, a czasem wystarczy tydzień. Trzeba zbliżyć się do drugiej osoby i pokonać jej niechęć, jaka mogła się pojawić po zerwaniu. Jednocześnie dobrze jest sprawić, aby druga osoba zatęskniła za Twoją obecnością – co jest już dużo trudniejsze. Brakiem kontaktu nie da się nikogo odzyskać, ale uporczywe przypominanie się będzie traktowane jeszcze gorzej. Najlepszym sposobem jest wypośrodkowanie kontaktów. Ale jak to zrobić?

 

W tym momencie przychodzę najczęściej z pomocą. Zawsze na początku analizuję zTobą sytuację, z prostego powodu – każda jest inna. Musisz zrozumieć prawdziwe przyczyny Waszego rozstania i przepracować je. Niewiele par jest w stanie wrócić po rozstaniu do tego, co było kiedyś. Najczęściej z powodu bolesnych kłótni, do których dochodzi przed samym rozstaniem. Padają wówczas słowa, o których ciężko zapomnieć i jakie trudno wybaczyć. Tylko doświadczony konsultant jest w stanie doradzić jak postąpić w takiej sytuacji. Bardzo ważna jest cierpliwość, rozwaga i autentyczna chęć odbudowania relacji opartej na szacunku do drugiej osoby. Paradoksalnie jednak – okazywanie zbyt wielkiego zaangażowania sprawia, że druga osoba traci zainteresowanie, dlatego trzeba podejmować ostrożne kroki i nie spieszyć się. Pośpiech jest zazwyczaj złym doradcą, a w takich sytuacjach w szczególności.

 

Odzyskanie partnera nie jest łatwym zadaniem, ale możliwym bowiem według mnie nie ma sytuacji beznadziejnych. Zawsze jest możliwość odzyskania drugiej osoby, bo przecież coś Was łączyło i zapewne nadal łączy. Dzięki temu uczuciu i szczególnej relacji między Wami warto zaryzykować i odzyskać partnerkę czy partnera i sprawić, że łączące Was uczucie będzie głębokie i szczere.

 

 

 

 

MIŁOSZ BARSZCZAK

Pomogę Ci budować lepsze relacje.