JAK WYTRZYMAĆ I NIE ZWARIOWAĆ

NA LOCKDOWNIE?

Jak wytrzymać i nie zwariować na lockdownie? 

Pandemia, lockdown, czy jak ostatnio pojawiła się ta nowa nazwa „narodowa kwarantanna” zwał, jak zwał i nawet jeśli nikt z nas nie może znieść już tego tematu, faktem jest, że dotyczy nas wszystkich. Tej jesieni i zimy wszyscy znów będziemy więcej czasu spędzać zamknięci w domu – czy tego chcemy, czy nie. Nie wyjdziemy do kina, do restauracji czy na zakupy do galerii handlowej, nawet nigdzie za bardzo nie wyjedziemy na weekend czy urlop, bo po prostu nie można. Restrykcje, nawet jeśli nie zgadzamy się z nimi, znów rządzą naszym życiem. 

Jak z tym wytrzymać? Jak nie zwariować w domu, w którym będziesz spędzać coraz więcej czasu ze swoją żoną czy partnerką? Z mężem, partnerem czy chłopakiem? Dla wielu może to być trudna próba, zwłaszcza jeśli dotychczas często wyjeżdżałeś lub wyjeżdżałaś służbowo lub po prostu praca zajmowała Ci mnóstwo czasu. A tu nagle firma wysłała Cię na home office i tkwisz w domu na niewielkiej przestrzeni.

Podjąłem się tego tematu, aby przygotować Cię lepiej na ten niełatwy czas Moim celem jest pomóc Ci nie zepsuć i nie stracić relacji w tym czasie, kiedy będzie lockdown. Nikt z nas nie wie jak funkcjonować ze swoją partnerką czy partnerem w sytuacji, kiedy nagle spędzacie ze sobą dużo więcej czasu niż dotychczas. W niektórych przypadkach może to być nawet 24 godziny na dobę przez dłuższy czas. Może się okazać, że będziecie ze sobą zamknięci w czterech ścianach i będzie to dla was zupełnie nowa sytuacja, podczas której dojdą do głosu takie sprawy, o których nie mieliście pojęcia. A jeśli jeszcze macie dzieci w wieku szkolnym, które uczą się zdalnie z domu – sprawy mogą się jeszcze bardziej skomplikować. 

Co zrobić, aby nie irytować się sobą nawzajem i tą niekomfortową sytuacją, w której znaleźliście się wcale nie z własnej woli? Wiem, jest to prawdziwe wyzwanie, zupełnie nowe dla większości z nas. Ale można przez to przejść i nie zwariować. Jeśli będziesz wiedzieć jak funkcjonować, uda Ci się nie zepsuć swojej relacji. Podejmuję się tego tematu nieprzypadkowo właśnie teraz, bo z moich wcześniejszych doświadczeń jasno wynika, że wielu z Was było kompletnie nieprzygotowanych na lockdown wiosną i zwracało się do mnie z problemem – jak naprawić relację. Ja jednak wolę przygotować Ciebie do tego, aby Twoja relacja się nie pogorszyła. Dlatego przygotowałem dla Ciebie materiały, dzięki którym uda Ci się przetrwać ten niełatwy czas i nie zepsuć Waszej relacji. Naucz się teraz jak funkcjonować ze swoją partnerką czy partnerem, a kiedy już sytuacja wróci do normy – wierz mi Wasza relacja będzie głębsza i silniejsza. 

MIŁOSZ BARSZCZAK

Pomogę Ci budować lepsze relacje.