Postanowienie noworoczne. Czy warto je planować?

Koniec roku to czas podsumowań, robienia zestawień zysków i strat, a przede wszystkim planów na nowy, wspaniały rok. W internecie zaroiło się od dobrych rad o tym: jakie postanowienia noworoczne przyjąć, które wybrać, jak je zaplanować i co zrobić, aby nie polec już pod koniec stycznia. Czytasz ten artykuł, bo pewnie chciałbyś lub chciałabyś się dowiedzieć, jak to zrobić, żeby się zmienić i mieć lepsze życie, ale od razu wyprowadzę Cię z błędu. Żaden nawet najdoskonalszy plan i żadna dobra rada nie sprawi, że od nowego roku będziesz nowym człowiekiem z nowym, wspaniałym życiem. Dlaczego?

Choćby dlatego, że w Nowy Rok, 1 stycznia 2022 roku z dużym prawdopodobieństwem obudzisz się jeśli nie z kacem, to przynajmniej z małym bólem głowy po Sylwestrze. Ale czy to źle? Bynajmniej! To doskonale! Oznacza to, że dobrze spędziłeś ostatni dzień roku i świetnie się bawiłeś. A dobra zabawa po całym roku ciężkiej pracy pozwala na reset i zachowanie równowagi życiowej. Dlatego daruj sobie jakiekolwiek postanowienia od 1 stycznia, typu: „rzucę palenie” albo „zacznę ćwiczyć” bo zapewniam Cię, że już tego pierwszego dnia w roku polegniesz i będziesz mieć falstart, poczucie porażki.

Ale z drugiej strony nie o to chodzi, że możesz sobie totalnie odpuścić. Mam na myśli to, że przejście w nowy rok powinno być płynne, a nie drastyczne. Tak naprawdę dla większości z nas jest to kolejna zmiana daty, po prostu. Dlatego jeśli masz coś zmienić w swoim życiu – niech to będzie konsekwencja Twoich wyborów i przemian, które zapoczątkowały się w Twoim życiu już wcześniej. Najkorzystniej dla Ciebie i najpewniej dla Twoich wyborów będzie, jeśli rozpoznasz kierunki w których zmierza Twoje życie – wyeliminujesz te, które wpływają na Ciebie destrukcyjne, skorygujesz te, które zbaczają ze słusznej drogi i wzmocnisz te pozytywne. Jeśli na przykład zaczęło Ci się dobrze układać partnerką lub partnerem nie szukaj na siłę dziur w całym tylko po prostu doceń ją lub jego, powiedz dobre słowo lub napisz wiadomość. Czasem właśnie to małe gesty są tak ważne, a tak trudne do wykonania. To bardzo istotne zwłaszcza, że w sytuacjach konfliktowych partner lub partnerka są wyczuleni na nagłą zmianę Twojego stosunku do nich.

Jeśli był między Wami konflikt albo na przykład zupełnie nieoczekiwanie kłóciliście się w Sylwestra – nie pędź w Nowym Rok z przeprosinami. Daj odpocząć, przemyśl i dopiero potem zajmij się naprawianiem sytuacji, a wierz mi, że sylwestrowe kłótnie wcale nie są rzadkością nawet wśród par z kilkudziesięcioletnim stażem małżeńskim. Z drugiej strony, jeśli dobrze się między Wami układa to dbaj i pielęgnuj tę relację. Harmonijny związek wymaga stałej dawki komunikacji i bycia razem. Czasem warto pamiętać o szczególnych datach – jak data poznania się, pierwszej randki czy rocznica ślubu. To nie jest wiele, a wiele dobrego zdziała we wzajemnych relacjach.

Miłosz Barszczak: Pomogę odzyskać Ci dobrą relację i miłość
Wiedząc to wszystko i mając już kilkunastoletnie doświadczenie w pomaganiu ludziom w osiągnięciu dobrej relacji i ulepszaniu jej, zdaję sobie w 100% sprawę z faktu, że nie ma kilku magicznych punktów, postanowień noworocznych czy kroków, które raz wykonasz i Twoje życie będzie kwitnąć. To codzienna praca, raz większa, raz mniejsza. Dlatego nie podaję Ci gotowców oraz żadnych rozwiązań, jakie zrobić postanowienia na rok 2022 i co zrobić, aby je wszystkie zrealizować. Zamiast tego wspieram Cię moimi konsultacjami telefonicznymi i zachęcam do kontaktu ze mną pod nr tel. 514-506-250 jeśli poczujesz, że przyda Ci się wsparcie doświadczonego konsultanta.

Wszystkiego najpiękniejszego w Nowym Roku 2022 życzy Wam Miłosz Barszczak, twórca portalu Odzyskać Byłą

MIŁOSZ BARSZCZAK

Pomogę Ci budować lepsze relacje.