CZY TWOJE STARANIA
SĄ SKUTECZNE?

Czy Twoje starania są skuteczne? 

Starasz się odzyskać ukochaną po stracie, ale wszystko co robisz jest kompletnie nieskuteczne? Starasz się tak bardzo, że niemal wychodzisz w siebie i robisz takie rzeczy, których nigdy byś normalnie nie zrobił, a ona nadal nic? Nadal nie chce Cię widzieć i na każdą próbę kontaktu reaguje niecierpliwym zniechęceniem. Zawsze mogłeś też pójść w drugą skrajność – wypróbować 30 dni braku kontaktu. A może milczałeś z nadzieją, że to ona się złamie i pierwsza się odezwie, a tymczasem mija miesiąc i nadal nic? Zaskoczę Cię – zarówno jedno, jak i drugie działanie – są bardzo mało skutecznymi metodami na odzyskanie byłej. 

Jesteś tutaj i czytasz to, bo Twoje starania NIE były i nie są skuteczne. Wypróbowałeś w swoim mniemaniu wszystkiego i ona nie wróciła do Ciebie. Nie wystarczyło przeprosić, zrobić skruszoną minę i podarować kwiaty czy prezent. Miesiąc milczenia też nie przyniósł efektów. A Ty nadal nie wiesz i zadajesz sobie pytanie: dlaczego to nie działa?

Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że nie ma kilku kroków ani żadnego schematu na odzyskanie byłej, tak jak nie ma gwarancji, że Twoje milczenie skłoni ją do powrotu. Bo niby dlaczego miałaby do Ciebie wracać, skoro Twoja nieobecność jest dokładnie tym, czego chciała? Zastanów się, bo tak naprawdę to jest bardzo proste. Jeśli ona nie chce mieć z Tobą żadnych kontaktów to brakiem kontaktu właśnie się od niej oddalasz i jej nie odzyskasz. I robisz to dokładnie tak, jak ona tego oczekuje. Ale nie miej złudzeń, że ciągłe przypominanie o sobie przyniesie efekt. Nie ma żadnego uzasadnienia, aby popadać w skrajności czy w schematy. Twoje działania muszą być przemyślane, uzasadnione i dopasowane do Waszej sytuacji. 

Każda sytuacja jest inna, choć często występują pewne podobieństwa, które na pewno sam już znasz. Jeśli Twój związek źle funkcjonował od jakiegoś czasu, to Ty o tym wiesz. I najprawdopodobniej znasz przyczyny, dla których ona odeszła. Jeśli leżały one po Twojej stronie to powinieneś wiedzieć co spowodowało, że ona podjęła decyzję o odejściu. Nie stało się to z dnia na dzień. Zapewniam Cię, że ona dokładnie przemyślała swoją decyzję. Czy może ją zmienić? To zależy od tego, jakie działania podejmiesz.

Przede wszystkim nie próbuj przekonywać jej do zmiany decyzji ani obiecywać, że „teraz na pewno wszystko będzie już inaczej”. Musisz dokładnie przeanalizować jak doszło do rozpadu Waszego związku. Dopiero wtedy będziesz mógł dokonać wyboru decyzji i wdrożyć odpowiednie działania. I nie mam tu na myśli ani przepraszania z kwiatami w ręku, ani tak zwanej strategii „zero kontaktu”. Twoje działania muszą być przemyślane, a nie intuicyjne, chaotyczne i podejmowane z dnia na dzień. Uporaj się z negatywnymi emocjami, odzyskaj kontrolę nad sobą i swoim życiem. Przypomnij sobie, co ona w Tobie lubiła i jaki byłeś w momencie, kiedy się Tobą zainteresowała. To jest dobry punkt wyjścia do tego, aby wyeliminować fałszywe kroki, fałszywych doradców i wrócić do źródeł Waszego związku, tego co Was łączy.

Musisz wiedzieć czego chcesz i jak chcesz to zrobić. Odzyskiwanie utraconego czy raczej zawiedzionego uczucia to nie jest łatwy ani schematyczny proces. Nie ma gotowej recepty. Ale z mojego doświadczenia wynika, że masz szansę na odbudowanie relacji, naprawienie błędów i rozpoczęcie lepszego związku na zdrowych zasadach. Musisz mieć jednak otwarty umysł i wiarę, że to się uda, a przede wszystkim pozytywne nastawienie do siebie i swojego życia. Ja wierzę, że Ci się uda, bo wielu osobom będących w Twojej sytuacji pomogłem odzyskać ukochaną osobę. 

Emocje – czyli jak sobie radzić po rozstaniu

Bardzo często do zerwania dochodzi z powodu silnych emocji i pod wpływem pochopnych decyzji. Mogło być tak, że rozstałeś się z ukochaną, bo na przykład wydawało Ci się, że ona Cię zdradziła. Albo miałeś dosyć ograniczeń, jakie narzuca Tobie stały związek czy małżeństwo. Mniejsza o rzeczywisty powód, myślę że dobrze go znasz – ważne jest to, że coś w Tobie nabrzmiewało od dłuższego czasu, a Ty zamiast porozmawiać z Twoją żoną, partnerką czy ukochaną kumulowałeś w sobie emocje, a potem nagle wybuchłeś. 

I jak się z tym teraz czujesz teraz? Jakie są Twoje emocje już po wybuchu? Na pewno wielokrotnie słyszałeś, że emocje to zły doradca. Mało tego – Ty o tym doskonale wiesz! I zazwyczaj udawało Ci się panować nad sobą, ale przekroczyłeś tę cienką czerwoną linię, po której po prostu przestałeś nad sobą panować. Ale trudno, stało się. Tego już nie odwrócisz i nie ma magicznego sposobu, aby zmienić przeszłość. Masz jednak wpływ na teraźniejszość i możesz kształtować swoją przyszłość. Możesz zmienić rzeczywistość i uniknąć problemów, musisz tylko wiedzieć jak.

Możesz zmienić rzeczywistość, zerwać z demonami przeszłości, jeśli one już zaistniały w Twoim życiu, odzyskać siły i podejmować słuszne decyzje, a przede wszystkim tak zaplanować swoje życie, dzięki czemu będzie lepsze i pełniejsze. W tym planie jest również miejsce na odzyskanie Twojej ukochanej i zbudowanie z nią takiej relacji, o której zawsze marzyłeś, jaką zawsze chciałeś mieć.

Nie nauczę Cię jak w kilku krokach jak być superbohaterem. Nie ma żadnych magicznych pięciu czy nawet dziesięciu kroków gwarantujących sukces w życiu, pracy, miłości i seksie. To jest zawsze praca nad samym sobą, a przede wszystkim nad swoim nastawieniem do siebie, życia i rzeczywistości. Musisz zrozumieć, że zaklinanie rzeczywistości, zwalanie winy na okoliczności, na innych czy na nią – osobę, którą przecież kochasz – nic Ci nie da. To, co musisz zrobić to stanąć w prawdzie sam ze sobą, przyznać się do błędów, a następnie dokonać naprawy. Samego siebie, swojej postawy i stosunku do innych. Tylko dzięki temu będziesz wiedział co było nie tak, gdzie popełniłeś błędy, co możesz zrobić, aby je naprawić i jak ich unikać. Może się okazać, że pewne błędy będą nie do naprawienia. Wówczas musisz po prostu wziąć to na klatę, uprzątnąć bałagan i iść dalej. Ale iść w słusznym kierunku, który przyniesie Ci sukces i sprawi, że będziesz miał uporządkowane życie i wspaniałą kobietę u swego boku.

Jak to zrobić? Czy jest to w ogóle możliwe? Pewnie zadajesz sobie teraz takie pytania. Moja odpowiedź brzmi – tak, da się to zrobić. A jestem przekonany o tym, że masz szanse na wymarzone życie, ponieważ pomagam Wam już od długiego czasu i odnieśliście sukcesy. Wasze życie naprawdę się zmieniło na lepsze, nauczyliście się żyć lepiej i jesteście szczęśliwsi. Wiem o tym właśnie od Was, bo często dzwonicie do mnie i mówicie jak Wasze życie się zmieniło na lepsze. To, w jaki sposób Twoje życie może się zmienić zależy od tego, czy będziesz nad sobą pracować. Ja oczywiście mogę Ci w tym pomóc, musisz jednak wiedzieć, że to od Twojego nastawienia zależy, czy uda Ci się osiągnąć zamierzone cele – odzyskać kobietę, zbudować wspaniałą relację i mieć szczęśliwe życie. Przekonałem Cię? Nawet jeśli jeszcze teraz Ty tego nie wiesz, ja jestem pewien, że Ci się uda. 

MIŁOSZ BARSZCZAK

Pomogę Ci budować lepsze relacje.